Okap Elica to nowoczesne urządzenie rodem ze słonecznych Włoch. Starannie zaprojektowany i wykonany będzie spełniał przynajmniej dwie funkcje: wentylacyjną i dekoracyjną. Zobacz najciekawsze modele.
Okap Elica do zabudowy – dla minimalistów
Okapy do zabudowy cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyczyn jest kilka, choć najważniejszymi są chyba niewielki rozmiar i dyskretny charakter przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania.
Okap ELICA HIDDEN IX/A/60 ma niewielkie rozmiary, ale duże możliwości. To niepozorne, schowane w szafce urządzenie pracuje na IV biegach i osiąga wydajność maksymalną 603 m3/h (boost). Okap ten pracuje cicho, bo od 49 dB na biegu najniższym. Jako oświetlenie służy energooszczędne pasmo LED, które daje bardzo przyjemne wrażenie przytulności i ciepła. Okap Elica pasuje do szafki o szerokości 60 cm oraz do nawet bardzo obszernej kuchni otwartej na salon. Z pewnością poradzi sobie z intensywnymi oparami i dużą wilgocią dzięki funkcji High Performance Speed.
Okap Elica wyspowy – dla lubiących styl glamour
Okapy kuchenne potrafią zadziwić swoją formą i kształtem. Niektóre są tak zaprojektowane, że na pierwszy rzut oka przypominają… elegancką lampę.
Okap ELICA WAVE IX/F/51 to właśnie taki dekoracyjny model. Oprócz walorów wizualnych okap jest także naszpikowany innowacyjną technologią. Na uwagę z pewnością zasługuje panel sterujący Magic Wand. Jest to prawdziwa magiczna różdżka, w której wciśnięcie przycisku w górnej części reguluje stopniem zasysania powietrza, przycisk w dolnej części steruje zaś oświetleniem.
Okap Elica blatowy – dla miłośników technologii
Okapy blatowe to prawdziwa rewolucja w podejściu do projektowania i produkcji okapów kuchennych. Do tej pory przyzwyczajeni byliśmy, że okap to coś, co umieszcza się nad płytą grzewczą. Okap Elica Nikola Tesla kompletnie łamie ten stereotyp.
Mamy tu do czynienia z okapem, który jest zintegrowany z płytą grzewczą. Ten okap blatowy możemy zabudować na wyspie kuchennej lub w ciągu szafek. Bez problemu będzie pracował jako wyciąg (podłączony do wentylacji) lub jako pochłaniacz (w obiegu zamkniętym).
Okap Elica Nikola Tesla wyposażony został w aż 10 poziomów pochłaniania oparów (okapy najczęściej mają III-IV biegi) i osiąga wydajność maksymalną 625 m3/h. Klasa energetyczna A+ pozwoli cieszyć się niższym zużyciem energii elektrycznej i mniejszymi rachunkami za prąd.
Z funkcji, które z pewnością ułatwią przygotowywanie posiłków, warto wspomnieć o mostkowym łączeniu pól, rozpoznawaniu wymiarów naczyń czy opcji STOP&GO (wyłączenie płyty i następnie powrót do wcześniejszych ustawień).
Sterowanie okapem i płytą odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu z czytelnym wyświetlaczem LED. Jedno spojrzenie wystarczy, by skontrolować aktualny stan urządzenia. Obsługa tego okapu Elica to prawdziwa przyjemność.
Okap Elica przyścienny – dla wymagających
Okapy przyścienne przybierają różną formę, a ich wspólną cechą jest to, że montujemy je tradycyjnie na ścianie ponad płytą grzewczą. Wśród modeli skośnych na uwagę zasługuje okap Elica Belt Lux.
Symetria, linie proste i odpowiednie proporcje to cechy charakteryzujące ten model. Ze względu na dwa współgrające ze sobą kolory okap Elica Belt Lux odnajdzie się zarówno w kuchni z zabudową białą, jak i czarną. Będzie też świetnym kontrastem dla każdego innego koloru mebli.
W okapie wykorzystano tzw. ssanie obwodowe, które polega na tym, że strumień powietrza jest zasysany przez zewnętrzny obwód okapu. Pozwala to na zredukowanie zużycia energii i zmniejszenie hałasu.
Okap osiąga wydajność maksymalną 691 m3/h, co pozwala usunąć wilgoć, parę wodną, opary, nieprzyjemne zapachy, tłuszcz oraz inne cząsteczki brudu nawet z dużego pomieszczenia (jak kuchnia otwarta na salon).
Okapy kuchenne Elica należą do jednych z najsolidniejszych na świecie. Specjaliści pracują zarówno nad nowoczesnymi technologiami ułatwiającymi gotowanie, jak i nad designem na najwyższym poziomie. Obie te rzeczy u tego producenta zawsze idą w parze.
Nowoczesna kuchnia w trzech odsłonach z dyskretnym okapem do zabudowy Loteo marki GLOBALO